Karate az iskolai testnevelés keretein belül

Intézményünk, a Kisvárdai SZC Móricz Zsigmond Szakképző Iskola adott otthont a „Karate az iskolai testnevelés keretein belül” elnevezésű 30 órás, akkreditált képzésnek, mely a Magyar Diáksport Szövetség az EFOP-3.2.10-16-2016-0001 azonosítószámú, „Tehetséggondozás sport által” című Európai Uniós kiemelt projekt keretén belül került megszervezésre.

A képzés célja, hogy a testnevelőket megismertesse a karate technikai anyagának és filozófiájának alapjaival, képessé tegye őket arra, hogy a kötelező küzdősport óraszámot úgy tudják kitölteni, hogy az a tanulók számára egyszerre legyen élvezhető és hasznos.

Az ismeretek elsajátítását a Magyar Karate Szakszövetség és a Magyar Diáksport Szövetség által közösen kiválasztott testnevelő tanárai és edzői segítették.

A Kisvárdai Szakképzési Centrum intézményeiből jelentkezett, testnevelést oktató pedagógusai sikeres vizsgát tettek a képzés végén.